Zajímavosti ze světa hasičů

Pozvánka

Rozsvícení vánočního stromku

MO Neštěmice Vás srdečně zve na slavnostní rozsvícení vánočního stromku, které se uskuteční 30.11.2018 od 15:00 v parku před úřadem. Od 18:00 pak na Vás čeká ohňostroj.

Součástí programu jsou vánoční trhy, betlém, Ježížkova pošta, Facepainting a vánoční fotokoutek.

Celý den budou dozor zajišťovat členové SDH Neštěmice.

plakát
nym111916flebno - 07.11.2021 17:12:33
mys111916uttjr VTXG8h5 DZd9 SOYDwHJ
Vet - 28.10.2021 04:01:51
Hi, this is Irina. I am sending you my intimate photos as I promised. https://tinyurl.com/yewmt3eo
Přidej komentář
Počet komentářů: 2
Zobrazit
24.10.2018

Hasičárna Telecí

Na internetové televizi STREAM.CZ můžete sledovat nový seriál z prostředí dobrovolných hasičů a požárního sportu. Uvidíte snahu hasičského rozhodčího Jaroslava Pazdery (Bolek Polívka) o znovusestavení své hasičské jednotky.

Více informací naleznete na stránkách seriálu www.stream.cz/porady/hasicarna-teleci.

1. Rozhodčí
2. Hasičská čest
3. Uniformy
4. Lávka
5. Kontrola
6. Výjezd
7. Vedro
8. Požární útok

Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
17.9.2018

Ústecký kraj předal dobrovolným hasičům dary za šest milionů korun

Při příležitosti finále hasičských soutěží Stimax Cup a Tohatsu Fire Cup, které se konaly pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřich Bubeníčka, si dobrovolní hasiči převzali z rukou 1. náměstka hejtmana Martina Kliky novou techniku.

Dobrovolní hasiči z 26 obcí a měst mají tak nové modernější vybavení v celkové hodnotě 6 149 072 korun. Rozdáno bylo 13 motorových stříkaček Tohatsu VE 1500 a 68 dýchacích přístrojů. Slavnostního předávání darů se zúčastnil také zástupce Tohatsu Japonsko Genki Tamura a ředitel firmy ZHT Group s.r.o. Radim Zábranský.

Za Ústecký kraj musím říct, že si vaší práce nesmírně vážíme. O nepostradatel­nosti a hlavně náročnosti vaší práce jsme se přesvědčili hned několikrát při povodních a dalších mimořádných událostech. A i proto je důležité, aby byli hasiči a celkově složky IZS vybavováni moderní technikou. Nejlepší by bylo, abyste tuto techniku mohli používat jen při soutěžích i tréninku a ne při ostrých zásazích,

- řekl 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika.

Chtěl bych především poděkovat Ústeckému kraji, že štědře a pravidelně podporuje dobrovolné hasiče a váží si jejich práce,

- dodal náměstek ředitele HZS Ústeckého kraje Martin Laníček.

Tohatsu Fire Cup je série požárních soutěží, které se postupně konaly ve všech okresech Ústeckého kraje. Letošním vítězem superfinále se stal Slavětín a získal tak putovní pohár hejtmana Ústeckého kraje. Soutěž je určena pro všechny sbory dobrovolných hasičů.

Ceny vítězům předával také krajský radní a starosta Krupky Zdeněk Matouš. Stimax Cup v běhu na 60 a 100 metrů je pro děti a mládež do 20 let. Letošní soutěže byly pojaty jako Memoriál Herberta Bartáka, dlouholetého člena Sboru dobrovolných hasičů Krupka, který náhle zemřel letos v březnu.

Více informací včetně fotogalerie nalezneta na stránkách portálu www.pozary.cz.Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
4.6.2018

Hasičská fontána 2018 v Praze

Hasičská fontána 2018 v Praze proběhla na oslavu české státnosti, hasiči natáhli 7 kilometrů hadic.

Více než 1 000 hasičů ze všech krajů České republiky zamířilo 2. června 2018 do hlavního města, aby zde vzdali poctu československému státu a na motivy symfonické básně Vltava z cyklu Má Vlast společně vytvořili největší hasičskou vodní fontánu na světě.

Vltava se díky hasičským stříkačkám doslova vzedmula do vzduchu a za doprovodu světel a hudby vytvořila unikátní a dosud nevídaný vizuální zážitek, kdy se před diváky odehrál světelný koncert a vodní balet několika tisíců kubických metrů vody v jednom okamžiku.

Podstatou akce bylo uspořádání „živé“ vodní fontány tvořené věcnými prostředky požární ochrany (požární čerpadla, požární hadice, požární proudnice), jejíž jednotlivé kompaktní vodní proudy obsluhovali hasiči v duchu hudební choreografie za podpory světelných efektů.

Využito bylo celkem 140 proudů vody z náplavek, 35 proudů z Palackého mostu, 50 proudů vody z Jiráskova mostu a 14 vodních proudů z prostředka Vltavy.

Nataženo bylo celkem 455 kusů hadic o celkové délce 6.950 metrů, instalováno bylo 102 kusů světel.

Celou akci sledoval komisař České knihy rekordů z agentury Dobrý den, podrobnější informace budou k dispozici později.

Vodní produkci zahájila hymna, po níž následovala část symfonické básně Vltava Bedřicha Smetany s ohňostrojem. Závěr pak patřil Slovanským tancům Antonína Dvořáka a děkovnému potlesku tisíců diváků sledujících celou akci z mostů a obou vltavských nábřeží.

Cílem akce Hasičská fontána Praha 2018 byla propagace práce hasičstva České republiky tak trochu jinak. Každý hasič je hrdý na to, co dělá. Každodenní prací naplňuje motto: "Bližnímu ku pomoci, vlasti ku prospěchu a sobě ku cti".

V Praze byly zastoupeny a propagovány kraje a okresy z celé České republiky.

Více informací včetně fotogalerie nalezneta na stránkách portálu www.pozary.cz.Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
9.4.2018

Vzdělávací projekt "HASIČI PRO ŠKOLY"

"Hasiči pro školy" je projekt tvorby výukového materiálu pro podporu vzdělávání v oblasti Ochrany člověka za mimořádných událostí a běžných rizik na 2. stupni základních škol. Pro každý ročník bude vytvořeno 5 hodin z oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva (celkem tedy 20 výukových hodin) Součástí každé hodiny je interaktivní prezentace, pracovní list pro děti a metodická příručka pro učitele. Materiál plně reflektuje závazné požadavky na výuku dané problematiky, zároveň je logickou a odbornou součástí komplexního vzdělávacího rámce vzdělávání na základních školách. Projekt vzniká ve spolupráci HZS Zlínského a HZS Ústeckého kraje za finanční podpory Ústeckého kraje. Je dostupný ZDARMA pro všechny školy v České republice. Pro školní rok 2017/2018 je k dispozici první kompletní ročník. Další budou postupně přibývat v následujících letech.

Oficiální stránky pojektu jsou www.hasiciproskoly.cz.

Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
8.1.2018

Čeští hasičtí sportovci hvězdami v japonské Fuji TV

Výběr těch nejlepších sportovců v rámci reprezentace HZS ČR v disciplínách TFA (Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší Hasič Přežije) se zúčastnil, na základě pozvání japonské televize Fuji TV, natáčení televizního sportovního klání.

Toto klání bylo zároveň součástí rozsáhlejšího soutěžního projektu pro novoroční televizní program, ve kterém mezi sebou v několika různých oblastech soutěžili ti nejlepší z celého světa proti zástupcům Japonska.

Náš výběr se, ve speciálně sestavených disciplínách blízkých výkonu služby českých i japonských hasičů, utkal s výběrem opravdu toho nejlepšího, co japonský hasičský sbor dokázal sestavit.

Spolupráce na projektu byla odstartována zhruba 2 měsíce před koncem roku 2017, tedy na její realizaci nebylo mnoho času.

Jak se následně ukázalo, právě český reprezentační tým HZS ČR v disciplínách TFA byl vybrán z důvodu nepřehlédnutelných úspěchů na světových hrách policistů a hasičů, kde pravidelně čeští zástupci obsazují přední příčky.

Česká delegace odletěla z Prahy do Tokia 13. prosince 2017.

Protože zástupci japonské televize měli především zájem vytvořit nejen náročnou soutěž, ale také divácky atraktivní show, byl celý program sestavován doslova „online“ v rámci dvouměsíční komunikace s českou stranou.

Díky velmi operativní a bezproblémové komunikaci se podařilo vytvořit 3 soutěže, které kombinovaly činnosti zvýhodňující lehčí obratnější hasiče s činnostmi vhodnými spíše pro hasiče těžší a silově zaměřené.

1. disciplína – překážková dráha s lanovým traverzem a výstupem po laně

Tato disciplína vychází z japonské národní disciplíny zaměřené na pohyblivost, obratnost a rychlost japonských hasičů. Vyžaduje velkou koordinaci a koncentraci jak u každého jednotlivce, tak v rámci týmu.

V této národní specialitě jsme měli za cíl uspět, zejména co do překonání všech nástrah a dokončení všech úseků v „důstojném“ čase. Úkolu se statečně zhostili Stanislav Kalvoda, Vít Malenovský, Roman Viej a Petr Moleš.

Nakonec se nám podařilo splnit předsevzetí o dobrém výkonu, přesto dle očekávání japonský tým zvítězil, i když nijak drtivě.

2. disciplína – tahání těžké hasičského vyprošťovacího vozidla na 50 m

U druhé disciplíny se oba týmy setkaly s novou výzvou. Ani jeden z výběrů takovou činnost běžně netrénuje. Nicméně bylo všem zřejmé, že zde vítězí fyzická síla nad obratností. Proto jsme do této části vstupovali s nadějí na srovnání skóre, což se také podařilo.

Disciplínu za český tým vítězně absolvovali Zdeněk Koutník, Miroslav Šín, Petr Moleš a Stanislav Kalvoda.

Přesto ale japonský výběr, i přes nepoměrně nižší celkovou tělesnou hmotnost družstva, předvedl velmi dobrý výkon a sklidil obdiv všech přítomných. Pod dvou disciplínách byl tedy stav nerozhodný, 1 : 1.

3. disciplína – 4 úseky silově vytrvalostního charakteru

Do třetí disciplíny vstupoval český výběr s dobrým pocitem, jednak nás těšil zatím vyrovnaný stav a jednak bylo jasné, že tato poslední a rozhodující disciplína připomíná charakterem úseků závody, ve kterých máme velkou praxi a světově nejlepší výsledky. Nic však nebylo rozhodnuto předem.

První úsek štafety – výstup po žebříku na čas, nahrával spíše japonskému týmu, nakonec ale český borec Vít Malenovský předvedl skvělý výkon a úsek dokončil ve shodném čase s japonským soupeřem.

Druhý úsek štafety – průchod lepenou dřevěnou deskou pomocí palice, a to 3× za sebou, byl jasnou doménou českého závodníka Miroslava Šína, který maximálně využil fyzickou převahu a získal pro národní výběr cenný náskok za užaslého přihlížení poroty.

Třetí úsek štafety – nyní již s pohodlným časovým náskokem, představoval transport živého figuranta nízkým tunelem. Tohoto úkolu se zdárně ujal Roman Viej, který nezaváhal a udržel bezpečný náskok.

Ve čtvrtém úseku již nezbývalo, než získanou výhodu udržet a dopravit figuranta po předepsané dráze do cíle, a to jakýmkoli způsobem vhodným pro transport osoby v otevřeném terénu.

Zde si náš závodník Petr Moleš mohl vychutnat triumf na takto exotické půdě, navíc pod optikou mnoha televizních kamer.


Naši předvedli skvělý výkon a celá soutěž byla napínavá až do konce. Nakonec Češi porazili Japonsko 2 : 1.

Videoreportáž:


Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
7.11.2017

Propagační a další materiály

Rádi bychom Vám nabídli náhled na propagační materiály, brožury a letáky projektu "Vaše cesty k bezpečí aneb chytré blondýnky radí". Veškerý oasah je umístěn na stránkách projektu KRIZPORT.

Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
7.11.2017

Aplikace pro Android Mladý hasič

Mladý Hasič je nyní dostupný i jako aplikace pro mobilní telefony s operačním systémem Android. Můžete si ji stáhnout na Google Play nebo pomocí tohoto ODKAZU.
Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
29.3.2017

Interaktivní Mladý hasič

Potřebujete se připravit za zkoušku z odborné způsobilosti nebo si vyzkoušet jak byste uspěli v testu ? Právě pro Vás je připraven tento interaktivní průvodce mladým hasičem.

Mladého hasiče si můžete stáhnout ( download ) nebo rovnou spustit ( Spustit ) pomocí odkazů níže. Nebojte se pak pochlubit svým výsledkem v komentářích :-)

Mladý hasič download Spustit

Co dělat, když nemůžete Mladého hasiče na našich stránkách spustit ? Nainstalujte si doplněk Adobe Flash player, například ZDE. Pokud máte problém se spuštěním v prohlížeči Chrome postupujte podle tohoto návodu:
 1. Vpravo nahoře klikněte na ikonu možností Další a poté Nastavení.
 2. V dolní části klikněte na Zobrazit rozšířená nastavení.
 3. V sekci Ochrana soukromí klikněte na možnost Nastavení obsahu.
 4. V sekci Flash vyberte možnost Před povolením spuštění obsahu Flash na webu se zeptat.
 5. V dolní části klikněte na Hotovo.
Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
24.2.2017

Nebývalá finanční podpora dobrovolných hasičů Ústeckého kraje

V minulém roce se dobrovolná hasiči Ústeckého kraje dočkali nebývalé finanční podpory Ústeckého kraje. V Mostě ve Velebudicích se 10. září 2016 uskutečnilo dlouho očekávané finále hasičských soutěží Stimax Cup a Tohatsu Fire Cup. Protože si představitelé Ústeckého kraje váží hasičské práce na všech úrovních, podpořili nejen tento seriál soutěží pro děti a mládež pořádaný KSH Ústeckého kraje, ale v průběhu soutěže samotné došlo z rukou hejtmana Ústeckého kraje Oldřich Bubeníčka také na předání darů jednotkám sborům dobrovolných hasičů obcí Ústeckého kraje, a to v hodnotě 5 mil. Kč.

Další jeden milion korun obdrželo Krajské sdružení hasičů Ústeckého kraje z rukou místopředsedy představenstva společnosti ČEZ Vladimíra Budínského. Šek s tak vysokou částkou obdrželi hasiči v roce 2016 poprvé. Vladimír Budínský říká: „Vážíme si práce nejen profesionálních hasičů, ale také Sborů dobrovolných hasičů, jejichž jednotky zřizují zpravidla obce či menší města. Především v době větrných kalamit, či mimořádných událostí, jakými jsou například povodně, dochází k úzké spolupráci našich techniků i montérů a jednotlivých sborů. Sami si navíc uvědomujeme, že je potřeba vychovat novou generaci jak energetiků, tak také mladých hasičů, právě kterým je určena naše pomoc“.

První jednání proběhlo u vedoucího kanceláře hejtmana Ústeckého kraje Luboše Trojny v květnu 2016, a to za účasti pracovníka distribuce ČEZ, ředitele HZS plukovníka Romana Vyskočila, starosty KSH Jiřího Hence a pracovníků krizové kanceláře hejtmana Jiřího Čermáka, Drahoslava Tesaře, Marcela Kucra.

Hlavním bodem jednání bylo rozdělení daru od distribuce ČEZ. Pracovníci krizové kanceláře podali návrh, aby byl dar pro KSH poskytnut na podporu činnosti mladých hasičů Ústeckého kraje. Návrh v této podobě byl na zářijovém jednání schválen.

Darované peníze skutečně putují naší mládeži ve věku 6 až 18 let ve všech sedmi okresech Ústeckého kraje. A zde jsou slova starosty Jiřího Hence: „Mladá generace může v budoucnu nastoupit k jednotkám dobrovolných hasičů v obcích, nebo ti nejlepší z nich mohou vstoupit do služebního poměru v Hasičském záchranném sboru“.

Celkem bylo pořízeno 35 kusů vzduchovek Slavia 630, 155 kusů přileb CAMP TITAN, 155 kusů kožených opasků, 50 kusů džberových stříkaček kovových, 12 kusů stavitelných bariér 200 a 170, 2 kusy stavitelných bariér 150 a 170 a 1 kladina.

V současné době připravuje KSH Ústeckého kraje s Pracovištěm krizového řízení (odbor Kancelář hejtmana Ústeckého kraje) slavnostní předání tohoto daru, a to za účasti vedení Ústeckého kraje a vedení společnosti ČEZ DISTRIBUCE, a.s.

Zdroj: www.dh.cz
Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
16.2.2017

Soutěž o nejlepší kreslený hasičský vtip přináší nový a rozpustilý dráček Záchranáček

Nový kalendářní rok přinesl po dvanácti letech novou podobu dráčka Záchranáčka – maskota preventivně výchovných aktivit Hasičského záchranného sboru ČR. Nový dráček je trochu rozpustilý a rád se směje. Není proto divu, že soutěž, kterou v tomto roce přináší pro děti i dospělé, je o nejlepší kreslený hasičský vtip.

Vždy veselí hasiči s ohněm rychle zacvičí.
Vtípek o nich napsat zkus, ukaž tak svůj dobrý vkus.

Oficiálně 9. ročník soutěže „Dávají za nás ruku do ohně“ vyhlašuje MV-generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR u příležitosti Evropského dne tísňové linky 112 (dne 11. 2.).

Záštitu nad projektem převzal generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba. Soutěžit mohou děti z mateřských, základních nebo středních škol i všichni dospělí se smyslem pro humor. Samostatnou soutěžní kategorii mají profesionální a dobrovolní hasiči.

Soutěžní příspěvek může mít podobu kresleného vtipu nebo kresleného vtipu doplněného textem nebo se může jednat o psaný vtip doplněný ilustračním obrázkem.

Nejlepší příspěvky budou průběžně uveřejňovány na webových stránkách a facebookovém profilu Hasičského záchranného sboru ČR. Uzávěrka soutěže je 31. července 2017.

Výběru těch nejlepších vtipů se ujme sám genmjr. Drahoslav Ryba jako hlavní porotce soutěže. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne první zářijovou sobotu na akci zvané Zbirožské hasičské tatrování. Na první tři oceněné v každé kategorii čekají ryze hasičské dárky.

Pokud se sejde dostatečné množství zajímavých příspěvků, tak není vyloučeno ani jejich tištěné vydání. Stejným způsobem vznikla v roce 2016 dnes veleúspěšná kniha Hasičských pohádek. Spoluautorem nové hasičské publikace se má tak možnost stát každý, kdo zašle svůj příspěvek do soutěže.

Podoba příspěvku
 • Kreslený vtip na hasičské téma.
 • Kreslený vtip na hasičské téma doplněný popiskem či přímou řečí.
 • Psaný vtip na hasičské téma doplněný ilustračním obrázkem.
Soutěžní kategorie
 • Děti z mateřských škol.
 • Žáci I. stupně základních škol.
 • Žáci II. stupně základních škol.
 • Studenti středních škol.
 • Tvořiví dospělí.
 • Dobrovolní a profesionální hasiči.

Garant soutěže
Ing. Michaela Franclová
tel. +420 950 819 717
mobil 775 417 846.

Příspěvky jsou přijímány ideálně v elektronické podobě na e-mail michaela.franclova@grh.izscr.cz (předmět Soutěž o nejlepší vtip) včetně vyplněné a podepsané přihlášky, popř. poštou na adresu:

MV-GŘ HZS ČR
Kloknerova 26
148 01
Praha 414.

Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
16.2.2017

Praha v roce 2017 hostí společné Mistrovství v požárním sportu profesionálních a dobrovolných hasičů

V letošním roce přivítá hlavní město již 64. Mistrovství Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu a 46. Mistrovství ČR v požárním sportu družstev HZS ČR. Konat se bude v Praze ve dnech 25. – 27.08.2017.

První soutěžní den, pátek, zahájí závodníci výstupem do 4. podlaží cvičné věže. Tato část závodu proběhne na pražském Výstavišti, přímo před Průmyslovým palácem. Tam bude také následovat odpolední slavnostní ceremoniál k zahájení celého Mistrovství.

V sobotu a neděli pak proběhnou v areálu Centra sportu Ministerstva vnitra štafety na 4×100 metrů s překážkami, běh na 100 metrů s překážkami a požární útoky.

Součástí Mistrovství bude i divácky zajímavý doprovodný program přímo na sportovištích a společenský večer. Akce se zúčastní nejlepší sportovci a sportovkyně z České republiky a celá řada dalších významných hostů.

Mistrovství v požárním sportu má i svoje webové stránky www.mrps2017.cz a facebook.

Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
18.12.2016

Povinná témata odborné přípravy dobrovolných hasičů na rok 2017

Na základě Pokynu generálního ředitele HZS ČR č. 57/2013, kterým se stanoví základní zaměření pravidelné odborné přípravy jednotek požární ochrany a příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR, vyhlásil náměstek generálního ředitele HZS ČR pro IZS a operační řízení základní témata, která mají být v roce 2017 povinně proškolena v rámci pravidelné odborné přípravy členů jednotek SDH obcí a členů jednotek SDH podniků.

Všichni

 • Uchování důkazů pro zjišťování příčiny požáru, zásady mlčenlivosti hasičů při zásahu
 • Nové listy/novelizace listů Bojového řádu jednotek PO:
  1. Metodický list č. 6 kapitoly N Nebezpečí pádu (novela).
  2. Metodický list č. 14 kapitoly N Nebezpečí úrazu elektrickým proudem (novela).
  3. Metodický list č. 25 kapitoly P Hašení vodou elektrických zařízení a vedení pod napětím do 400 V (novela).
  4. Metodický list č. 15 kapitoly L Únik amoniaku (novela).
  5. Metodický list č. 5 kapitoly T Vstup do obydlí (novela).
  6. Metodický list č. 49 kapitoly P Požáry střešních konstrukcí s trubicovým fotovoltaickým systémem (nový).
  7. Metodický list č. 6 kapitoly T Svahové deformace (sesuvy) (nový).
  8. Metodický list č. 7 kapitoly T Havarijní kácení dřevin (nový).
  9. Metodický list č. 8 kapitoly T Zásah s vysokotlakým hasícím a řezacím zařízením (nový).
  10. Metodický list č. 14 kapitoly S Zásahy v objektech vězeňské služby (nový).
  11. Metodický list č. 4 kapitoly N Nebezpečí ionizujícího záření (novela).
  12. Metodický list č. 6 kapitoly L Dekontaminace radioaktivních látek (novela).
 • Používání OOP při zásahu
 • Poskytování informací a zveřejňování záznamů z místa zásahu, povinnost mlčenlivosti

Technici strojní služby

 • Program PORTALL pro jednotky SDH obcí, práce s programem a naplňování databáze

Technici technické a chemické služby

 • Program PORTALL pro jednotky SDH obcí, práce s programem a naplňování databáze

Strojníci

 • Zásady bezpečné a defenzivní jízdy pro jízdu vozidlem uplatňujícím právo přednostní jízdy
 • Program PORTALL pro jednotky SDH obcí, práce s programem a naplňování databáze
 • Taktické a bezpečnostní zásady pro umísťování požární techniky na místě zásahu (u požáru, dopravní nehody, v blízkosti troleje pod napětím apod.)
 • Dálková doprava vody na místo zásahu

Velitelé

 • Program PORTALL pro jednotky SDH obcí, práce s programem a naplňování databáze
 • Uchování důkazů pro zjišťování příčiny požáru, zásady mlčenlivosti hasičů při zásahu
 • Organizace místa zásahu – Metodický list č. 7 kapitoly Ř Bojového řádku jednotek PO
 • Taktické a bezpečnostní zásady pro umísťování požární techniky na místě zásahu (u požáru, dopravní nehody, v blízkosti troleje pod napětím apod.)
 • Návod k vypracování a použití „Dílčí zprávy o zásahu“, „Zprávy o zásahu“ a „Zprávy o činnosti“ dle čl. 9 Pokynu GŘ HZS ČR č. 37/2015, kterým se stanoví pravidla statistického sledování mimořádných událostí, zásahové a ostatní činnosti JPO a činnosti OPIS HZS ČR a dokumentace o vedení zásahů.
 • Objekty se složitými podmínkami pro zdolávání požáru v zásahovém obvodu jednotky
 • Nové listy/novelizace listů Bojového řádu jednotek PO:
  1. Metodický list č. 6 kapitoly N Nebezpečí pádu (novela).
  2. Metodický list č. 14 kapitoly N Nebezpečí úrazu elektrickým proudem (novela).
  3. Metodický list č. 25 kapitoly P Hašení vodou elektrických zařízení a vedení pod napětím do 400 V (novela).
  4. Metodický list č. 15 kapitoly L Únik amoniaku (novela).
  5. Metodický list č. 5 kapitoly T Vstup do obydlí (novela).
  6. Metodický list č. 49 kapitoly P Požáry střešních konstrukcí s trubicovým fotovoltaickým systémem (nový).
  7. Metodický list č. 6 kapitoly T Svahové deformace (sesuvy) (nový).
  8. Metodický list č. 7 kapitoly T Havarijní kácení dřevin (nový).
  9. Metodický list č. 8 kapitoly T Zásah s vysokotlakým hasícím a řezacím zařízením (nový).
  10. Metodický list č. 14 kapitoly S Zásahy v objektech vězeňské služby (nový).
  11. Metodický list č. 4 kapitoly N Nebezpečí ionizujícího záření (novela).
  12. Metodický list č. 6 kapitoly L Dekontaminace radioaktivních látek (novela).
 • Dálková doprava vody na místo zásahu
 • Komunikace s OPIS – podávání zpráv z místa zásahu
 • Odškodnění úrazu člena jednotky při OP a zásahu
 • Používání OOP při zásahu
 • Poskytování informací a zveřejňování záznamů z místa zásahu, povinnost mlčenlivosti
Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
18.12.2016

Anketa dobrovolní hasiči roku 2016

Ve středu 16. 11. 2016 proběhlo slavnostní vyhlášení nejlepších zásahů a činností dobrovolných hasičů z celé České republiky za uplynulé období. V brněnské Laser Show Hall bylo celkem oceněno patnáct jednotek a patnáct sborů dobrovolných hasičů, kteří převzali šeky v celkové hodnotě 1.750.000 Kč.

Celý článek, včetně výsledků naleznete ZDE.
Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
Pozvánka

Rozsvícení vánočního stromku

MO Neštěmice Vás srdečně zve na slavnostní rozsvícení vánočního stromku, které se uskuteční 26.11.2016 v od 14:00 v parku před úřadem. Od 17:30 pak na Vás čeká ohňostroj.

Během dne vystoupí:
Leona Machálková | Bohuš Matuš | Josef Melen | Michal Volf | Dětský pěvecký sbor Krtečci

Součástí programu jsou adventní trhy, mobilní betlém a živá zvířátka v ohrádce.

Celý den budou dozor zajišťovat členové SDH Neštěmice.

plakát
Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
13.5.2016

Kuličkyáda v Ústeckém deníku

Naše Kuličkyáda má další úspěch. Ústecký deník o této akci napsal článek a natočil krátkou reportáž. Můžete ji najít přímo na stránkach Ústeckého deníku nebo kliknněte na tento odkaz: Děti z mateřských školek si zahrály kuličky

Krátká videoreportáž:
Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
24.4.2016

1. Rročník memoriálu Petra Hory

SDH Ryjice ve spolupráci s SH ČMS okresu Ústí nad Labem si Vás dovolují pozvat na 1. Rročník memoriálu Petra Hory. Příhlášku prosím zašlete nejpozději do 10.5.2016 na adresu Petr Říha, Ryjice 69, 403 31 Ústí n. L., e-mail: hasic.riha@seznam.cz nebo na telefonní číslo: 724 458 739.

Datum konání: 21.5.2016
Místo konání: fotbalové hřiště v obci Ryjice - Mapa
Zahájení a prezence: od 8:30 do 9:00 hod.

Přihláška a pravidla download
Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
16.4.2016

5. ročník branného závodu

Hasiči Slavětín spolu s OSH Louny zvou nejen hasiče, ale i všechny milovníky přírody a dobré zábavy, již na pátý ročník branného závodu. Zúčastnit se můžou tříčlenné hlídky mužů, žen, dětí nebo i smíšené a to i z řad "nehasičů".

Kdy: v sobotu 30. 4. 2016
Kde: ve Slavětíně
Zahájení a prezence: od 9.00 do 9.45 hod. před Radnicí

Po celý den bude před Radnicí vyhrávat country kapela. Přijďte se pobavit a získat i některou ze zajímavých cen.

Pravidla závodu download

Váš SDH Neštěmice.
Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
5.12.2015

Mikulášské omalovánky

Pro ty co s námi nemohli být na Mikulášské nadílce v restaraci Kino nám Mikuláš nechal malý dárek v podobě Mikulášských omalovánek, které si můžete stáhnout pomocí těchto odkazů:

Mikulášské hrátky nahled download
Mikulášské omalovánky nahled download

Váš SDH Neštěmice.
Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
1.12.2015

Hasičina hrou

Máme tu něco pro ty nejmenší hasiče. Sdružení Záchranný kruh přináší dětem zábavnou formou realizuje systém vzdělávání a prevence v oblasti běžných rizik a mimořádných událostí. Zde si mužete stáhnout pár zábavných her.

Hasíkova pokladnička nahled download
evakuacni_zavazadlo nahled download
Požára - list č.2 nahled download
Požára - list č.4 nahled download
Požára - list č.5 nahled download
Požára - list č.6 nahled download
Požára - list č.8 nahled download

Více interaktivního ponaučení naleznete "ZDE".
Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
16.11.2015

Dobráci roku - SDH Neštěmice

Do 16.10.2015 jste mohli hlasovat formou sms pro náš sbor v soutěži Dobráci roku pořádanou Českým rozhlasem. Tímto bychom chtěli poděkovat za Vaši podporu, Děkujeme ! Soutěž stále běží a tak si na výsledky budem muset ještě počkat. Můžete si ale připomenou náš medailonek, který byl odvysílán v Českém rozhlasu Sever. V galerii také najdete pár fotek z tohoto "natáčení"

Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
6.9.2015

Historický příběh praporu Blučina vypráví o úctě a nezištné pomoci

Dnes se podíváme zpět do historie. Jak vznikaly první hasičské prapory takřka před sto lety, budeme ilustrovat na hezkém příběhu blučinských hasičů.

Před třemi lety oslovil SDH Blučina firmu Alerion. Hasiči si chtěli nechat vyrobit repliku svého krásného praporu, který vznikl už v roce 1906. Tento příběh je zářným příkladem toho, jak významné a čestné postavení zaujímaly od nepaměti spolky dobrovolných hasičů mezi obyvateli obce.

Celý příběh naleznete "ZDE".
Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
24.8.2015

Dobráci roku

Soutěž pro všechny sbory dobrovolných hasičů ze severních Čech.
Od září představí Český rozhlas Sever ve vysílání každý pátek po 15. hodině jeden sbor dobrovolných hasičů z Ústeckého, nebo Libereckého kraje, celkem odvysílá 40 medailonků. Pro jednotlivé sbory hlasují prostřednictvím SMS zpráv jejich příznivci.

Pro vítěze je připravena veselice pro celou obec plná hudby, grilovaného masa a piva za 100 tisíc korun! Zároveň postoupí do celostátního finále, ve kterém se v červnu 2016 utká o hasičské vybavení za stovky tisíc korun.

Svůj sbor můžete přihlásit už teď!

Online přihláška do soutěže Dobráci roku | Úplná pravidla soutěže najdete zde

Tomáš Jelačič - 13.10.2015 16:06:53
Dalších 10 na vašem účtu :-)
Tomáš Jelačič - 09.10.2015 21:24:28
Tak jsem zatim na 10 sms :-) Co vy ???
Tomáš Jelačič - 24.08.2015 20:29:25
Tak co dobráci, už jste poslali přihlášku ??? Já mám mobil v pohotovosti :-)
Přidej komentář
Počet komentářů: 3
Zobrazit
22.8.2015

Vybíráte nový hasičský prapor? Poradíme vám, jak na to

Možná stojíte před významným rozhodnutím – plánujete pro svůj hasičský sbor výrobu nového praporu. Při jeho výběru je ale potřeba myslet na spoustu věcí, které byste neměli opomenout, nebo je důkladně zvážit. Přeci jenom, krásný ručně vyšívaný skvost z těch nejkvalitnějších materiálů, vám bude dělat společníka až 200 let.
Taková je totiž životnost slavnostních exkluzivních praporů, které navrhuje a vyrábí firma Alerion starobylými a léty prověřenými postupy. Odborníci na heraldiku a tradiční zdobnou výšivku proto připravili návod, jak při volbě nového vyšívaného praporu postupovat. Celý článek naleznete "ZDE".
Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
5.4.2015

Prapor SDH nesmí chybět u žádného významného dění v obci, jak ale získat peníze na nový či jeho renovaci?

Sbory dobrovolných hasičů jsou duchem každé obce. I díky nim vládne v kraji čilý společenský ruch. Jsou iniciátory mnoha setkávání mezi občany a organizátory významných akcí. Mnoho sborů a spolků se může pyšnit původním originálním praporem – důležitým svědkem všech událostí, který je provází po celou historii jejich existence. Více informaci "ZDE".
Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
31.3.2015

V Janských Lázních se rozpadli dobrovolní hasiči - po 130 letech

V České republice je skoro 350 000 dobrovolných hasičů. Řada zbrojnic ale dosluhuje a na nové peníze nejsou. Ministerstvo pro místní rozvoj je letos navíc nepodpoří ani žádnými dotacemi. Mnoho sborů se tak může dostat do problémů nebo úplně zaniknout. Což se teď stalo třeba v Janských Lázních. Jednotka dobrovolných hasičů se tam rozpadla po 130 letech. Více informaci se dozvíte "ZDE".
Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
17.3.2015

Anketa Dobrovolní hasiči 2015

Jak to bude s anketou Dobrovolní hasiči v roce 2015? Odpovědí na množství dotazů, týkajících se V. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku, která by se měla konat v letošním roce je "Ano, přípravy běží naplno.". Více informaci se dozvíte "ZDE". Zástupci pořadatele aktualizují pravidla, podmínky a kritéria pro jejich posouzení a schválení Odbornou komisí. Pro představu "ZDE" můžete nahlednout do pravidel minulého ročníku.
Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
16.3.2015

Od minulosti k současnosti

Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje vydal knihu o své historii i současnosti. Kniha s názvem Od minulosti k současnosti mapuje historii profesionálních hasičů v severozápadních Čechách. Více naleznete "ZDE".
Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
13.3.2015

Ředitel HZS ČR

Generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky Drahoslav Ryba odpovídá na dotazy hasičů. Vzneseny byly otázky ohledně platů, podpoře příslušníků v odborech, ale i o pojištění dobrovolných hasičů u zásahu. Rozhovor naleznete "ZDE".
Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
12.2.2015

Bylo, nebylo u hasičů…

Vymyslete pohádku o hasičích a vyhrajte ceny Hasičského záchranného sboru České republiky. Podmínky soutěže a přihlášku naleznete "ZDE".
Přidej komentář
Počet komentářů: 0
Zobrazit
Copyright © 2014 - 2024 SDH Neštěmice | Designed by SDH Neštěmice